• TOSKANA

...VÍNO NÁM TO ŘEKLO!,


... na VÍNOVÉ SEZNAMCE minulý týden v TOSKANĚ jste zdegustovali nejtypičtější odrůdy toskánský vín.

Celebritou minulého týdne jsou Ansonika z Terre dell´Etruria a vína z Jestřabí vinice Johna Chiappiniho FELCIANO a FERRUGINI. Typologie osobnosti podle vína odhalila, že jsou mezi vámi hybatelé i roztomilky.

NEJCHUTNĚJŠÍ TYPOLOGIE OSOBNOSTI:

EXTROVERT Ex, Ex, Ex – expresivní, extrovertní, extrémní. Člověk s nevyčerpatelnou energií. Baví vás jeho kreativita, zábavnost, ale pozor – jeho rychlosti a zběsilosti se potíže nevyhýbají. Naopak. Expresivní člověk žije okamžikem a nejdůležitějším měřítkem pro víno je „pocit překvapení“. Nová chuť, výraznější ovoce, bublinky... hranice neexistují. Takovém vínu extroverti neodolají.

TIP TOSKANY: Pecora nera, červené víno, jehož chutě skotačí na jazyku. Středně plné víno z hroznů Sangiovese a Montepulciano d'Abruzzo.

ROZTOMILKA A ROMANTIK Sladká holka od vedle, anebo „tamtenkluk,covypadájakoDiCaprio“. Ta přívětivá část vašeho okolí s nekonfliktní a přátelskou povahou. Obdivujete jejich soucitnost, trpělivost a starostlivost, a žasnete nad jejich životním údělem: Jsou tak pohroužení do pomoci ostatním, že zapomněli zaplatit vlastní nájem. Poznáte je, že jim dělají radost vína, která se snadno pijí a fungují s každým jídlem. Taková ta vína s hladkou chutí a elegantní vyzrálejší tříslovinou.

TIP TOSKANY: Pitti Vermentino, bílé víno z hroznů Vermentino (100 %) jasně zelené barvy a s pronikavým aroma - bohaté minerální tóny, s květinovou a citrusovou chutí.

ANALYTIK ANALYTICI – dobře jste si to zařídili – každý vás chce mít na své straně. Jste promyšlení a procesně orientovaní lidé, které logika přivede k jádru věci. Nicméně – dost často byste k němu došli i díky obyčejným instiktům. Pravděpodobně nikdo nepřehlédne vaši ohleduplnost, logičnost, orientaci na detail. Asi víte, že jste i na zabití, když si myslíte, že logika všechno spasí. Kam zmizelo vaše srdce? Podle vínové typologie osobnosti vás odhalíme jako ty, kterým se zamlouvá víno s tradicí, čistou a komplexní chutí. Tu totiž můžete studovat „do dna“.

TIP TOSKANY: Červená vína z hroznů Sangiovese – odrůdy, kterou na území Toskánska pěstovali už Etruskové. Například Sangiovese z Terre dell'Etruria z Castagneto Carducci v regionu Livorno.

HYBATEL HYBATEL, prostě “driver“ je čtvrtá položka v typologii osobnosti podle vína. Jestli vás zaujal člověk, kterému sedí vína výrazná na začátku, uprostřed i na konci, pak máte pravděpodobně čest s nezávislým vůdcem, hybatelem. Život mu může naložit extrémní situace a on/ona je zvládnou levou zadní. S odhodláním, sebevědomě. Bohužel – život je o něco více chaotičtější, než jeho/její geniální plány.

Sledujete jejich rozhodnost, nezávislost a pragmatičnost. Anebo, trochu zvrhle pozorujte, proč se čertí a trpí: Ať se jim to líbí nebo ne, člověk nikdy nezvládne všechno sám a po svém. S naturelem HYBATELŮ ladí červené víno se silným chuťovým profilem, správně vyzrálou tříslovinou. Anebo sušší bílé víno s vysokým obsahem kyselin.

TIP TOSKANY: Felciaino Bolgheri Rosso od Johna Chiappiniho z „Jestřabí vinice“. Je z hroznů Sangiovese 10%, 40% Merlot, Cabernet Sauvignon 50% . Intenzivní rubínová barva, chuť s náznakem koření.


5 zobrazení

VÍNOBISTRO TOSKANA – FARMÁŘSKÉ TRHY PO ITALSKU

Otevřeno máme,

avšak prodáváme pouze s sebou!!!

PO - PÁ

14:00 - 19:00 HOD

Kloboučnická 1442/4, PRAHA 4, Nusle

Spojení MHD: Tramvají č. 11, 14, autobusy č. 188, 124, 139, 196

Orientační body v blízkosti: Divadlo na Jezerce, Divadlo na Fidlovačce, Náměstí bratří Synků

Email: toskana@toskana.cz 

Telefon: +420 774 555 484

www.toskana.cz 

Naši partneři:

Podporujeme:

© 2019  2SIGNORE

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now