• TOSKANA

2 minutky čtení o toskánském víně


Víno je život, to toskánské zvlášť. Nenápadně zaměstná všechny smysly, má tóny radosti, odstíny melancholie. Obecně je italské víno tak zajímavé, že země sesadila Francii z vrcholu světového žebříčku největších producentů a vývozců vín. Přibližně 23.000 toskánských kilometrů čtverečních pokrývá okolo 70.000 hektarů vinic.

Nejčastější a většinou i každé první setkání s toskánským vínem se nese v duchu Sangiovese nebo jeho variant - Canaiolo nebo Ciliegiolo. Přibližně 70 % toskánské produkce pochází právě z jejich červených hroznů. Jde o toskánské původní (autochtonní) odrůdy, což znamená, že v pomyslném „rodném listě“ mají uvedený právě náš italský region. I když je spojován převážně s červenými víny, pod toskánským sluníčkem uzrávají i skvělé původní odrůdy bílých hroznů jako Anzonika nebo Trebbiano Toscano.

Chuť Toskánců, najít pro révu to nejlepší zpracování, dovedla ty podnikavější z nich k výrobě šumivých vín a například hroznům Trebiano Toscano i Sangiovese šumivé bublinky spumante vysloveně sluší. Připíjení toskánskými bublinkami už není o nic méně kvalitnější než připíjení těmi z Francie. I v Toskánsku, například na farmě Ivany Cupelli, používají kvalitní výrobní metodu - método champanese. Ta je unikátní pro přirozené zrání vína přímo v lahvích a přírodně vznikající bublinky.

Tak arrivederci u sklenky v Toskaně.


21 zobrazení

VÍNOBISTRO TOSKANA – FARMÁŘSKÉ TRHY PO ITALSKU

Otevřeno máme,

avšak prodáváme pouze s sebou!!!

PO - PÁ

15:00 - 20:00 HOD

Kloboučnická 1442/4, PRAHA 4, Nusle

Spojení MHD: Tramvají č. 11, 14, autobusy č. 188, 124, 139, 196

Orientační body v blízkosti: Divadlo na Jezerce, Divadlo na Fidlovačce, Náměstí bratří Synků

Email: toskana@toskana.cz 

Telefon: +420 774 555 484

www.toskana.cz 

Naši partneři:

Podporujeme:

© 2019  2SIGNORE

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now