Přírodo - budiž pochválena


Eko zemědělství je v Itálii spojené s farmařinou. Pro nás jedlíky je to idylka, ale farmáři, ti mají napilno. V celé Itálii jich je okolo 48 tisíc, farmaří na 1 317 177 hektarech půdy a sbírají ceny na potravinářských veletrzích. A také se prezentují v zahraničí, kde trumfují spoustu dalších zemích.

I Česko „jede“ na biopotravinách, a to z několika různých důvodů, které k tomu patří. Tím nejpříjemnějším je lepší chuť, a čím je farmář více propojený se svojí krajinou, políčkem, vinicí, půdou, prostě přírodou - tím bývá minimálně zajímavější. Ani nemusí mít certifikát od marketingové agentury, spolehlivé doporučení je zkušenost s jejich produktem.

Farmáři v Toskánsku mají lásku k půdě v genech a srdci, což v Toskaně oceníte například na biodynamických z Pitigliana v kombinaci s ovčími sýry z farmy Podere Paterno v geotermální oblasti. S ovčím mlékem umí na statku dělat divy. Nejde jen o jejich zralé čisté pecorino (i to vás překvapí - povařené mléko může zrát i 18 měsíců, aby vás výsledný sýr potěšit pikantností a štiplavou chutí i bez dalších ochucovadel) – v srdci toskánské oblasti Maremma sýry zakopávají do jámy, obalují ve vřesu a vinných hroznech, balí do slaměného kabátu.

Přírodo - tohle je za 1*.


27 zobrazení

VÍNOBISTRO TOSKANA – FARMÁŘSKÉ TRHY PO ITALSKU

Otevřeno máme,

avšak prodáváme pouze s sebou!!!

PO - PÁ

14:00 - 19:00 HOD

Kloboučnická 1442/4, PRAHA 4, Nusle

Spojení MHD: Tramvají č. 11, 14, autobusy č. 188, 124, 139, 196

Orientační body v blízkosti: Divadlo na Jezerce, Divadlo na Fidlovačce, Náměstí bratří Synků

Email: toskana@toskana.cz 

Telefon: +420 774 555 484

www.toskana.cz 

Naši partneři:

Podporujeme:

© 2019  2SIGNORE

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now