6 triků pro párování vína a sýra


Jasně, že je to velká chemie, ale kdo zná lépe vlastní vkus, než vy sami? 6 triků, jak docílit úžasných chuťový vjemů, berte jako tip a zajímavost ostřílených gurmánů a someliérů a svoje vlastní pošušňání si pak nakombinujte na vlastní pěst. Chybovat určitě nebudete, když si vyberete chutná vína a chutné sýry. Jsou totiž skvělý pár.

Tip č. 1: Šumivé víno je neuvěřitelné s měkkými, krémovými sýry

Šumivé italské víno z hroznů Chardonnay a mladý plísňový ovčí sýr - pecorino

Šumivá vína mívají vysokou kyselost a jsou sušší. Krémovým, lepkavým sýrům jako Brie dodávají tzv. čistící efekt. Vynikající je k šumivým a perlivým sýrům ovčí plísňový sýr Stracchino, což je vlastně původní název Gorgonzoly, než se začala dělat i z kravského mléka.

Tip č. 2: Párujte víno a sýry se stejnou intenzitou

Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a k němu vyzrálý sýr z kravího mléka Grana Padano, dále také Čedar nebo Gouda.

Odrůdy Ansonika, Malvazie, Trebbianno Toscano a k němu mladé Pecorino

Obecné pravidlo nám totiž radí, že vína nad 14,5 % alkoholu jsou intenzivnější a chutnají lépe s intenzivněji ochucenými sýry. Naopak vína pod 12 % alkoholu jsou méně intenzivní a dobře se hodí k jemněji ochuceným sýrům.

Tip č. 3: Těžké červené víno se spáruje nejlépe se zrajícími sýry

Italské Sangiovese a k němu Grana Padano nebo velmi staré Pecorino

Vzhledem k tomu, že sýr stárne a ztrácí obsah vody, stává se bohatší na chuť díky zvýšenému poměru tuku. Obsah tuku v sýru působí vlastně proti vysokým tříslovinám ve víně a proto pro nejlepší chuťové výsledky vybírejte sýry, které dosáhly alespoň jednoho roku věku – ovčí Pecorino, kraví Grana Padanu, Parmigiano-Reggiano, ale také Čedar, Gruyère, Manchego nebo Goudu.

Tip č. 4: Kombinujte sladší vína s velmi „voňavými“ sýry

Vin Santo a jiná dezertní vína se Stracchinem z ovčího mléka

Toto je velmi oblíbená vánoční kombinace v TOSKANĚ, když se v naší chlazené vitríně pod skleněným poklopem objeví plísňový sýr z ovčího mléka. Sladkost dezertního vína vyvažuje extrémistickou vůni plísňových sýrů a zjemňuje je.

Tip č. 5: Vína a sýry ze stejného místa si budou vždycky rozumět

Tuhle libůstku si vychutnáte v každé lokalitě, jen... ...jen se tam musíte dostavit. Pokud Vás zajímají regiony italské, španělské, francouzské, portugalské, holandské... máte krásný námět na několik dovolených. Můžete se ale také projít po Praze a zavírat k nám do TOSKANY, kde vás potěšíme hned několika kombinacemi sýrů a vín z jediného italského regionu – z Toskánska.

Tip č. 6: Pokud máte pochybnosti o výběru správné kombinace, zkuste sýr s ořechy. Anebo prostě experimentujete se sýry s farmářskou příchutí.

Trebbiano Toscano nebo Merlot s mladým Pecorinem s pepřovou krustou

Sázka na ořechy je nejbezpečnější, látky všech tří „ingrediencí“ se zaručeně potkají v úžasně lahodné chuťové trojce. Sýr bude mít dostatek tuku, aby vyvážil tanin v červeném víně a k bílému vínu bude vhodnou lahůdkou.

#italskýsekt #toskánskévíno #specialityzToskánska #pecorino #párovánívínaasýrů

129 zobrazení

VÍNOBISTRO TOSKANA – FARMÁŘSKÉ TRHY PO ITALSKU

Otevřeno máme,

avšak prodáváme pouze s sebou!!!

PO - PÁ

14:00 - 19:00 HOD

Kloboučnická 1442/4, PRAHA 4, Nusle

Spojení MHD: Tramvají č. 11, 14, autobusy č. 188, 124, 139, 196

Orientační body v blízkosti: Divadlo na Jezerce, Divadlo na Fidlovačce, Náměstí bratří Synků

Email: toskana@toskana.cz 

Telefon: +420 774 555 484

www.toskana.cz 

Naši partneři:

Podporujeme:

© 2019  2SIGNORE

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now