Káva je Boží!

07/09/2015

 

 

 

 

 

 

 

Umělecká série CAFFÉ TOSCANO z Livorna z pražírny Grillopod je v Praze. V TOSKANĚ ji máme zrnkovou, mletou, a připravíme vám ji s sebou. Pět intenzit kávy v kapslích rozlišuje CAFFÉ TOSCANO barvami: od modré pro decaffeinato, přes bílou a fialovou,

k červené a zlaté. Seznamte se s uměním v šálku:

 

Donatello v bílé

Káva pozoruhodně krémovitá, těstovitá až hustá. Návrat ke klasické chuti, který budí rozruch mezi chuťovými buňkami.

Jméno DONATELLO kávě této konzistence nadmíru sedí: Mistr individualizovaného sochařského portrétu měl schopnost kombinovat lidské emoce s klasičností antiky.

 

Leonardo ve fialové

Silná vytrvalá chuť.

Leonardo da Vinci, kterého můžeme mezi znalci barev označit za velikána, tvrdil, že fialová sklíčka v oknech katedrál mnohonásobně zvyšují meditační a spirituální účinky. Tolik ke spojení renesančního velikána, vzácné fialové barvy a náznaků esoteriky.

 

Caravaggio v červené

Káva s krémovou texturu a intenzivní a plnou chutí.

Intenzivně - to tedy CARAVAGGIO žil, bitky, noční život, extravagance, krev... Okolí i ostatní umělci ho považovali za kacíře. Jste rebel? Dejte si právě tuhle kávu.

 

Michelangelo ve zlaté

Chuťově diskrétní káva se stopou kramelu a přívětivou vůní mléčné čokolády.

Každý doušek této kávy je malý krok do sedmého nebe. Michelangelo, geniální umělec, byl posedlý hledáním dokonalosti a snahou dokázat, že je nejlepší. Možná se to povede i kávě MICHELANGELO. A zlatá „perlička“ na závěr – za sochu Davida Michelangello údajně dostal 900 zlatých dukátů, což prý bylo víc, než vydělal Leonardo da Vinci za celý život.

 

Giotto v modré

Nápoj bez kofeinu, krémový a s intenzivní sladkou chutí.

Opravdu dobrá káva bez kofeinu, která nezklame. Její chuť má mnoho rozměrů, nechybí jí to, co běžné nápoje bez kofeinu postrádají.

Důvody, proč CAFFÉ TOSCANO zvolilo jméno GIOTTA pro své moderní decaffeinato jsou takové: Giotto se odklonil od stereotypních konvencí své doby, jeho postavy (malované ve 13. století) mají renesanční životnost, gesta a dynamiku a také zřejmý třetí rozměr.

 

 

 

Please reload

Vybrané články

Toskana v novém - více místa na posezení, klimatizace :o) a čerstvé pozdravy od farmářů

July 11, 2018

1/10
Please reload

Nejnovější články