2 minutky čtení o toskánském víně

20/04/2017

 

 

Víno je život, to toskánské zvlášť. Nenápadně zaměstná všechny smysly, má tóny radosti, odstíny melancholie. Obecně je italské víno tak zajímavé, že země sesadila Francii z vrcholu světového žebříčku největších producentů a vývozců vín. Přibližně 23.000 toskánských kilometrů čtverečních pokrývá okolo 70.000 hektarů vinic. 

  

Nejčastější a většinou i každé první setkání s toskánským vínem se nese v duchu Sangiovese nebo jeho variant - Canaiolo nebo Ciliegiolo. Přibližně 70 % toskánské produkce pochází právě z jejich červených hroznů. Jde o toskánské původní (autochtonní) odrůdy, což znamená, že v pomyslném „rodném listě“ mají uvedený právě náš italský region. I když je spojován převážně s červenými víny, pod toskánským sluníčkem uzrávají i skvělé původní odrůdy bílých hroznů jako Anzonika nebo Trebbiano Toscano.  

  

Chuť Toskánců, najít pro révu to nejlepší zpracování, dovedla ty podnikavější z nich k výrobě šumivých vín a například hroznům Trebiano Toscano i Sangiovese šumivé bublinky spumante vysloveně sluší. Připíjení toskánskými bublinkami už není o nic méně kvalitnější než připíjení těmi z Francie. I v Toskánsku, například na farmě Ivany Cupelli, používají kvalitní výrobní metodu - método champanese. Ta je unikátní pro přirozené zrání vína přímo v lahvích a přírodně vznikající bublinky.

 

Tak arrivederci u sklenky v Toskaně.

Please reload

Vybrané články

Toskana v novém - více místa na posezení, klimatizace :o) a čerstvé pozdravy od farmářů

July 11, 2018

1/10
Please reload

Nejnovější články