Přírodo - budiž pochválena

11/05/2017

Eko zemědělství je v Itálii spojené s farmařinou. Pro nás jedlíky je to idylka, ale farmáři, ti mají napilno. V celé Itálii jich je okolo 48 tisíc, farmaří na 1 317 177 hektarech půdy a sbírají ceny na potravinářských veletrzích. A také se prezentují v zahraničí, kde trumfují spoustu dalších zemích. 

 

 

 

 

I Česko „jede“ na biopotravinách, a to z několika různých důvodů, které k tomu patří. Tím nejpříjemnějším je lepší chuť, a čím je farmář více propojený se svojí krajinou, políčkem, vinicí, půdou, prostě přírodou - tím bývá minimálně zajímavější. Ani nemusí mít certifikát od marketingové agentury, spolehlivé doporučení je zkušenost s jejich produktem.

 

 

Farmáři v Toskánsku mají lásku k půdě v genech a srdci, což v Toskaně oceníte například na biodynamických z Pitigliana v kombinaci s ovčími sýry z farmy Podere Paterno v geotermální oblasti. S ovčím mlékem umí na statku dělat divy. Nejde jen o jejich zralé čisté pecorino (i to vás překvapí - povařené mléko může zrát i 18 měsíců, aby vás výsledný sýr potěšit pikantností a štiplavou chutí i bez dalších ochucovadel) – v srdci toskánské oblasti Maremma sýry zakopávají do jámy, obalují ve vřesu a vinných hroznech, balí do slaměného kabátu.

 

Přírodo - tohle je za 1*.

Please reload

Vybrané články

Toskana v novém - více místa na posezení, klimatizace :o) a čerstvé pozdravy od farmářů

July 11, 2018

1/10
Please reload

Nejnovější články